web analytics

Zdjęcie biznesowe

Najlepsze studia fotograficzne w Krakowie

W obecnych czasach, obrazy i zdjęcia potrafią być bardziej wymowne, niż słowa. Dlatego też warto wybrać się do studia fotograficznego, w którym profesjonalista wykona dla Ciebie wysokiej jakości zdjęcie biznesowe. Fotografia z pewnością będzie dla Ciebie przydatna, tym bardziej, jeśli zostanie dobrze zrobiona. Profesjonalny fotograf, z pomocą odpowiedniego światła oraz wysokiej jakości sprzętu do fotografowania, będzie w stanie przedstawić Cię jako osobę otwartą, pełną pozytywnej energii. Przygotuj się odpowiednio i pójdź do studia fotograficznego, aby wykonać tam profesjonalne zdjęcie biznesowe. Takich zakładów w Krakowie jest niewiele.

Zdjęcia biznesowe – po co, dla kogo?

Profesjonalne zdjęcia biznesowe są ważnym elementem kreowania wizerunku. Jak wiadomo, w każdym biznesie zdarza się mniej lub bardziej zagrażająca konkurencja. Warto więc wyróżnić się na jej tle, do czego z pewnością przyda Ci się odpowiednio wykonane zdjęcie biznesowe, ukazujące Cię jako profesjonalistę w Twojej branży, a także osobę otwartą i godną zaufania.

Zdjęcie biznesowe jest inwestycją o bardzo dużej stopie zwrotu. Twój profesjonalnie przedstawiony na zdjęciu wizerunek z pewnością powinieneś umieścić w mediach, internecie i na portalach społecznościowych – takie działanie uznawane jest za dobry chwyt marketingowy. Bardzo prawdopodobne, że zaowocuje to większą ilością potencjalnych klientów, osób zainteresowanych Twoją działalnością. Jeśli będziesz posługiwać się profesjonalnymi zdjęciami biznesowymi, łatwiej zwrócisz uwagę ludzi na Twoje treści i idee biznesu.

Komu najczęściej zależy na profesjonalnym zdjęciu biznesowym? Okazuje się, że jest ono przeznaczone dla każdego, dla kogo ważne jest postrzeganie jego wizerunku, a przy tym wizerunku działalności przez klienta, kontrahenta czy partnera biznesowego. Zdjęcia biznesowe stanowią również dobry załącznik do CV, z którym planujesz rozpocząć swoją karierę.

Jak przygotować się do zdjęcia biznesowego?

Aby sesja wyszła możliwie jak najlepiej, powinieneś najpierw się do niej przygotować. Zacznij od stroju. Jeśli zdecydujesz się na klasyczne zdjęcia biznesowe, koniecznie zabierz kilka różnych kreacji, np. dwie marynarki/żakiety, dwie lub trzy bluzki i tym podobne. Jeśli będziesz miał ze sobą większą ilość strojów, zaistnieje możliwość złożenia z nich różnych stylizacji i poddania ich ocenie – która najlepiej nada się do profesjonalnego zdjęcia biznesowego. Wielu fotografów mówi, że na fotografiach biznesowych najlepiej wyglądają kolory takie jak: szarość, granat i brąz, a także barwy pastelowe. Nie są natomiast wskazane zbyt duże kontrasty kolorów poszczególnych elementów garderoby fotografowanego.

Kolejną rzeczą, którą należy zrobić, jest podjęcie decyzji o zatrudnieniu lub nie-zatrudnieniu wizażystki na czas sesji fotograficznej. Profesjonalny wizaż wpływa wyjątkowo korzystnie na jakość zdjęć biznesowych. Wizażystka ma za zadanie dbanie o dobry wygląd osoby fotografowanej, m.in. układanie fryzury czy odpowiedni wygląd stroju. Praca tej osoby wpłynie dodatnio na efekt końcowy wykonanego przez fotografa zdjęcia biznesowego, nie jest ona jednak konieczna. Przed sesją można udać się do zaufanego fryzjera oraz salonu kosmetycznego, co również pozytywnie zadziała na profesjonalne zdjęcie biznesowe.

Co powinno, a co nie powinno być elementem zdjęcia biznesowego?

Nie trudno zauważyć, że prawie każde zdjęcie, nie tylko oficjalne, posiada tło. Wbrew pozorom, tło profesjonalnego zdjęcia biznesowego odgrywa bardzo ważną rolę, zauważalną w efekcie końcowym, po zakończeniu sesji zdjęciowej. Fotograf, z którym postanowisz współpracować, z pewnością postara się, aby było ono jak najbardziej odpowiednie. Wiadomo jednak, że zdjęcia biznesowe są najczęściej wykonywane na tle białym, ew. w odcieniach szarości. Nie jest to oczywiście przymus, w gruncie rzeczy wszystko zależy od upodobań klienta. Nie trudno jednak domyślić się, że fotografie na szarym lub białym tle uznawane są za te najbardziej uniwersalne.

Warto wiedzieć czego należy unikać podczas sesji biznesowej. Informacje te z pewnością otrzymasz od fotografa, mimo wszystko lepiej przygotować się jeszcze przed wizytą w studio. Koniecznie zwróć uwagę na kolory Twojego stroju i dodatków – jeśli są one jaskrawe, powinieneś z nich zrezygnować. Tego typu barwy odciągają uwagę odbiorcy i są dla niego „ciężkie”, poza tym mogą znacznie utrudnić obróbkę zdjęcia biznesowego. Wystrzegaj się także drobnych wzorów, które mogą wywołać nienaturalne efekty na fotografii. Odrzuć także pomięte czy prześwitujące ubrania, ale również szkła kontaktowe, które mogą sprawić, że Twoje oczy na zdjęciach nie będą wyglądały naturalnie.

Jak pozować do zdjęcia biznesowego?

Klasyczną, bardzo naturalną pozą jest tzw. „ręka pod brodą”. Jeśli jednak położysz na twarzy otwartą dłoń, Twoje zdjęcie biznesowe nie będzie już wyglądać tak profesjonalnie, jak powinno. Kolejną pozą jest trzymanie marynarki bądź żakietu, koniecznie rozpiętej/rozpiętego. Złap za ten element garderoby obiema rękami. Ciekawą pozą okazują się również ręce w kieszeni. Nie należy oczywiście mylić jej z ignoranckim gestem, ponieważ odpowiednio wykonane mogą dodawać jedynie gracji i elegancji. Wystrzegaj się wkładania do kieszeni całej dłoni – na wierzchu powinien pozostać kciuk. Warto zachować przy tym wyprostowaną, pewną siebie postawę. Na zdjęciu biznesowym możesz również dopinać marynarkę lub żakiet, jednocześnie patrząc w obiektyw aparatu. Założone ręce z widocznymi dłońmi także wyglądają bardzo dobrze.

Jeśli już decydujesz się na profesjonalną sesję zdjęciową, powinieneś poprosić również o klasyczny portret, który z pewnością okaże się przydatny. Często potrzebny jest on, np. do prezentacji swojego wizerunku w prasie, artykułach branżowych, a nawet mediach społecznościowych, które coraz bardziej podbijają świat. Wykonanie tego kadru to podstawa.

Jakie są najczęstsze błędy podczas wykonywania zdjęć biznesowych? Przede wszystkim skrzywienie sylwetki. Niestety wiele osób zapomina o wyprostowaniu się, przez co zdjęcia nie są tak dobre, jak mogłyby być. Niektórzy także ustawiają się na wprost, co w większości przypadków absolutnie nie jest korzystne. Kolejnymi błędami są: uciekanie wzrokiem od obiektywu, kosmyki włosów, które niesfornie opadają na twarz, a także zbyt poważne miny. Niewskazane podczas wykonywania zdjęć biznesowych okazuje się również nadmierne spięcie, a także nadmierny luz.