web analytics

Zdjęcie do wizy

Najlepsze studia fotograficzne w Krakowie

Z każdym rokiem, coraz więcej osób decyduje się na daleką podróż, poza granice swojego państwa. Popularnością cieszą się miejsca takie jak USA, Chiny czy Indie – kraje o całkowicie odmiennych tradycjach i kulturze. Niestety, aby wyjechać do któregoś z tych państw, nie wystarczy jedynie paszport. Potrzebny będzie również inny dokument – odpowiednia wiza. Prawidłowe zdjęcie do wizy (oczywiście nie każdej) wygląda nieco inaczej, niż fotografia przeznaczona do dokumentów takich, jak paszport czy dowód osobisty. Odwiedź więc profesjonalny zakład fotograficzny w Krakowie i zleć fotografowi wykonanie odpowiedniej fotografii wizowej.

Zdjęcie do wizy USA – wymagania

Nie trudno jest zaobserwować, że najczęściej wykonywaną stacjonarnie wizą jest wiza do USA. Zdjęcie do wizy amerykańskiej ma swoją wyjątkową specyfikację. Niestety w tym przypadku nie ma możliwości wykorzystania fotografii, którą wykonywało się do paszportu czy dowodu osobistego, nawet jeśli jest ona aktualna. Fakt, zdjęcie do wizy USA musi być wykonane w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, różni się ono jednak rozmiarem. W przeciwieństwie do większości zdjęć do wizy, fotografia umieszczana w dokumencie uprawniającym do wyjazdu do Ameryki musi mieć kształt kwadratu o wymiarach 50 mm x 50 mm (2 cale x 2 cale). Twarz powinna znajdować się na środku zdjęcia do wizy amerykańskiej. Wymiary głowy od czubka do podbródka muszą wynosić około 25-35 mm, natomiast oczy znajdować się na wysokości około 28-35 cm, licząc od dolnej granicy zdjęcia. Zdjęcie do wizy USA należy wykonać na jasnym, niewzorzystym tle, istotny jest także jego kolor – czarno-białe fotografie nie są akceptowane. Zdjęcie musi być wykonane w pozycji na wprost, a wizerunek osoby fotografowanej powinien zajmować około 50% powierzchni zdjęcia – w tym głowę (od czubka do brody) z widoczną linią włosów po bokach twarzy. Wykonywanie zdjęcia do wizy amerykańskiej w nakryciu głowy możliwe jest tylko jeśli twarz pozostaje całkowicie widoczna. Aby być pewnym, że będzie ono dobrze wykonane, wybierz się do profesjonalnego studia fotograficznego w Krakowie.

Zdjęcie do wizy – inne kraje

Fotografia wymagana przy składaniu wniosku o wydanie wizy rosyjskiej nieco różni się od zdjęcia do wizy amerykańskiej. Najprościej mówiąc, ma ona taką samą specyfikację, jak zdjęcia do dokumentów, takich jak paszporty czy dowody osobiste. Fotografie takie powinny być kolorowe, ostre i czyste. Istotny jest także kontrast zdjęcia do wizy rosyjskiej. Do tego fotografia powinna być wydrukowana na papierze wysokiej jakości. Zdjęcie nie może być starsze, niż 6 miesięcy – jeśli urzędnik zobaczy je, np. na dowodzie osobistym, który wydany został wcześniej, niż 6 miesięcy od daty składania wniosku o wizę rosyjską, zostanie ono odrzucone. Jeśli chodzi o kwestie techniczne, szczególnie ważne jest jasne tło. Do tego zdjęcie do wizy rosyjskiej powinno zostać zrobione na wprost. Musi ono wyraźnie ukazywać oczy i twarz z obu stron, od wierzchołka głowy do górnej części barków. Ważne jest, aby twarz zajmowała około 70-80% fotografii. Dodatkowo, na zdjęciu powinieneś mieć zamknięte usta oraz w miarę poważną minę, inaczej zostanie ono odrzucone z powodu „nienaturalnego wyrazu twarzy”.

Jak się okazuje, takie same wymagania dotyczą zdjęcia do wizy białoruskiej. Jeśli więc będziesz starał się o obydwie wizy, bądź jedną z nich oraz dokument tożsamości, taki jak paszport czy dowód osobisty, wystarczy jedynie jedna wizyta w profesjonalnym studiu fotograficznym w Krakowie, podczas której wykonane zostaną odpowiednie fotografie. Identycznie przedstawiają się również wymagania dotyczące zdjęcia do wizy indyjskiej czy zdjęcia do wizy chińskiej.

Gdzie najlepiej zrobić zdjęcie do wizy?

Chcąc zdobyć profesjonalne zdjęcie do wizy amerykańskiej, a także innych wiz, powinieneś wybrać zakład fotograficzny, który będzie w stanie Ci je zapewnić. Warto sprawdzić opinie o danym fotografie, które znajdziesz w internecie, na różnych forach. Profesjonalne studia fotograficzne w Krakowie bardzo często znajdziesz w różnego rodzaju urzędach. Jeśli chodzi o Miasto Królów, jednego z najlepszych fotografów znajdziesz w Urzędzie Paszportowym przy ulicy Świętego Sebastiana 11. Zdjęcia wykonywane są bardzo profesjonalnie, a na dodatek szybko – otrzymasz je po około 3 minutach. Jak się okazuje, w tym i podobnych urzędach, ceny zdjęć są bardzo adekwatne do jakości wykonywanych usług. Warto oddać zadanie w ręce profesjonalisty, ponieważ dzięki temu zyskasz pewność, że Twoje zdjęcie do wizy zostanie zaakceptowane przez odpowiednie urzędy, a także na lotniskach.